Wybierz Technologię:


RESPONSE FRAME WOODCORE

Response Frame Woodcore jest unikalną i innowacyjną na całej długości narty laminowaną warstwą drewna dającą bezpośredni przekaz mocy i optymalną stabilność dzięki kombinacji twardego drewna dookoła i miękkiego drewna w środku.

LAMINATED WOODCORE

Rdzeń drewniany laminowany. Rozciąga się na całej długości narty, od czubka do ogona. Przygotowywany i kształtowany osobno w zależności od modelu nart i ich długości. Czuły i wrażliwy na bodźce przekazywane przez narciarza i jednocześnie trwały i wytrzymały. Zapewnia bezpośredni przekaz energii na krawędzie.

POWER WOODCORE

Rdzeń drewniany drążony kanałami przebiegającymi wzdłuż całego rdzenia. Rozciąga się na pełnej długości narty, od czubka do ogona. Kanały wpływają na niepowtarzalną charakterystykę rdzenia: zapewniają większą sztywność poprzeczną narty i redukują jej masę.

DUAL WOODCORE

Cechą Dual Woodcore są dwa symetryczne, podłużne drewna położone na zewnętrznych krawędziach rdzenia narty. Taka konstrukcja umożliwia poprawę przekazywania mocy i trzymania krawędzi oraz radzenia sobie w każdych warunkach narciarskich.

COMPREX WOODCORE

Rdzeń drewniany z kanałami zawierającymi powietrze biegnącymi wzdłuż rdzenia. Charakteryzuje się zmniejszoną masą i zwiększonym wspóczynnikiem przekazywania energii pod butem narciarza, dzięki czemu skręty są łatwiejsze.

SYNFLEX CORE

Rdzeń syntetyczny. W miejsce drewnianego rdzenia używa się tu syntetycznego materiału polimerowego o różnej gęstości w zależności od miejsca w narcie. Daje to optymalny flex i rozkład stopnia ugięcia wzdłuż całej długości narty oraz zredukowaną masą rdzenia Synflex.

CHANNEL WOODCORE

Superlekki rdzeń z „powietrznymi” kanałami wzdłuż całkowicie laminowanego (warstwowego) drewna. Dzięki temu mamy mniejszą wagę i gładszą powierzchnię flexu. Ta unikalna konstrukcja jest połączona z cienkim „alu” profilem w Elan Mountain Series.

NOMEX WOODCORE

Touring- drewniana specyfika narty cechuje się lekką wagą ale także sztywnymi skrętami NOMEX- struktura plastra miodu w centralnej części rdzenia. Połączona na całej długości narty z drewnem, zawierającym twardy buk wzdłuż krawędzi i lekką topolę w środkowej części.

TRULITE WOODCORE

Rdzeń wykonany ze starannie wyselekcjonowanych gatunków drewna stosowany w nartach dla kobiet ze względu na bardzo niską masę, przygotowywany osobno dla każdej grupy docelowej linii kobiecej. Redukuje sztywność wzdłużną narty bez negatywnego wpływu na sztywność poprzeczną, dzięki czemu narta jest bardziej "przyjazna" i wybaczająca błędy.

DUALITE WOODCORE

Rdzeń drewniano-syntetyczny, lekki i sprężysty. Połączenie drewna z trójwarstwowym laminatem, co daje mniejszą sztywność ugięcia na całej powierzchni narty z równoczesnym zachowaniem odpowiedniej sztywności bocznej.

 

MONOLITE WOODCORE

Rdzeń syntetyczny. Stosowany w nartach dla kobiet ze względu na unikalny, cienki profil, który sprawia, że narta jest bardzo lekka i elastyczna. Miękki flex powoduje, że narta jest bardziej przyjazna, wybaczająca błędy narciarek i łatwiej inicjuje skręty.

 Folc Sport
ul. Arkuszowa 18,
01-934, Warszawa
tel.: (022) 864 99 95 / 96
fax.: (022) 835 53 35
e-mail: hurtownia@folc.pl
Strona Internetowa: www.folc.pl
Sklep Internetowy: www.sklep.folc.pl


NARTY

All Mountain
Fis Race
Race
Morpheo
Freestyle


LINIA DAMSKA

Amphibio
Lightskiing
Active
Race

LINIA JUNIOR

Junior


TECHNOLOGIA
Amphibio
Power Spine
Lightskiing
TBT
Alu Blade
Profil
System
Rdzeń
Konstrukcja
Usztywnienie
Wzmocnienie
U-Flex

 

promocja